środa, 23 kwietnia 2014

Bez tematu...

Dzień dobry, jak wam wolne zleciało?
Mam trzy dni dodatkowego wolnego, egzaminy gimnazjalne. Przy okazji pozdrawiam i życzę wam powodzenia : )
Ciąg dalszy mnie boli gardło.
Jeśli chodzi o ostatni komentarz z mojego konta (Oczywiście to nie mój, wujek coś kombinował, no i się stało i wykorzystał okazje, ale go serdecznie pozdrawiam XD). Jeśli chodzi o polskie zespoły rockowe i metalowe, nie wchodzi we mnie jakoś polska muzyka, nie gustuję i tyle. Darzę wielkim szacunkiem nasze ojczyste zespoły, które również dużo osiągnęły, ale nie każdy musi wszystko słuchać. Nie zamierzam hejtować naszych polskich zespołów, absolutnie, nigdy. Polska scena muzyczna w XXI w. wygląda w ten sposób: "Pieniądze, nagrać gówniany album i  do widzenia". 
Dobra wyraziłam swoją opinię, nie wiem jak u was.
Jeszcze raz pozdrawiam kochanego wujka XDD
Może jutro coś ciekawszego dodam, zobaczę jak cie wszystko potoczy.
Życzę dobrej nocy i do zobaczenia. :D
/Carolina

niedziela, 20 kwietnia 2014

Czy tylko mężczyźni są najlepsi w te klocki?

Dobry C:
Witam was w to wielkanocne popołudnie, jak tam zlatują wam święta?
Dzisiaj chciałabym napisać o zespołach, w których to nie tylko też mężczyźni rozdają karty, lecz i kobiety c:
Jeśli chodzi o zespoły takie np. jak Within Temptation czy Nightwish to również zaliczam do moich ulubionych.
Chciałabym również wymienić: Evanescence, In this moment, Flyleaf, Lacuna Coil czy też Epica.
Naprawdę zespoły o wokalu damskim godne polecenia :3
/Carolina

                                                                     Within Temptation
                                                                   

Nightwish

Evanescence

In this moment

Flyleaf

Lacuna Coil

Epica


sobota, 19 kwietnia 2014

Wesołych świąt! : )

No więc witam kochani, poświęciliście koszyczki? C:
Chciałam życzyć każdemu czytelnikowi spkojnych i udanych Świąt Wielkanocnych.
O jednym zapomniałam :D
Wczoraj byłam po swój prezent urodzinowy, czyli płytę Apocalyptici Worlds Collide
Płyta jest genialna *-*
 A oto ona:


Za tydzień moje urodziny Yeah ^^

Chciałam również pozdrowić fanpage na Facebooku A ja wolę słuchać Rocka.
Naprawdę godne polecenia :3
Możecie także rozpowszechniać mój blog, ja się wręcz nie obrażę, a komentarze wręcz mile widziane.
/Carolina

piątek, 18 kwietnia 2014

Niewystarczająco silny

No witam ponownie : D
Przedstawiam tu mój ulubiony utwór, Apocalyptica- Not Strong Enough.
Przy tej piosence czuję się wniebowzięta, nie ma dnia, który obejdzie się beż śpiewania
Sam teledysk też mi się podoba, te dziewczyny wygrały życie c:
Dobra nie będe was męczyć, może się odezwę później : )
/Carolina


                     
             
                     

                     

                     

                                                             

czwartek, 17 kwietnia 2014

Wielki Piątek- gadka szmatka o Wielkanocy i czarnym kocie

Ave : )
Witam was w ten beznadziejny poranek (Mam beznadziejną pogodę). 
Jak tam wasze przygotowania do Wielkanocy? :D
Ja należę do osób, którzy tak naprawdę mniej się przejmują świętami, no ale cóż nie każdy jest idealny
Wstawiam wam czarnego kota :3
Nie wierzę w te całe gadki, że "czarne koty przynoszą nieszczęście", u mnie jest wręcz odwrotnie. 
Sama miałam czarnego pupila i żadne nieszczęście się nie wydarzyło, wręcz przeciwnie. Szczęście samo przyszło do mnie : ) 
/Carolina

Będe waszym przewodnikiem po Zespołach

Dzisiejsze zdjęcie przedstawia członków zespołu Apocalyptica.  : ) 
/Carolina





Eicca Toppinen
 (ur. 5 sierpnia 1975 w Vantaa) − fiński muzyk, kompozytor i multiinstrumentalista, znany głównie jako wiolonczelista. Lider i współzałożyciel zespołu Apocalyptica.
Na wiolonczeli zaczął grać w wieku 9 lat, jednocześnie ucząc się grać na perkusji. Absolwent Akademii Sibeliusa. Początkowo wykonywał w zespole partie gitary basowej, obecnie gra solówki. W 2008 roku Toppinen otrzymał nagrodę Jussi za ścieżkę dźwiękową do filmu Czarny Lód.
W 1997 roku ożenił się z fińską aktorką Kirsi Ylijoki, z którą ma dwóch synów: Eelis (ur. 1999) i Ilmari (ur. 2002).
                                                                            
                      Perttu Kivilaakso                   
                         
 (ur. 11 maja 1978 w Helsinkach) − fiński muzyk, kompozytor i wiolonczelista. Członek zespołu Apocalyptica. Absolwent Akademii Sibeliusa w Helsinkach. W Apocalyptice występuje od1999 r. Zastąpił on Antero Manninena. Z Apocalypticą grał wcześniej w 1995 roku, ale nie na stałe, ponieważ miał wtedy kilkanaście lat. Na stałe dołączył przed nagraniami trzeciego albumu studyjnego formacji Cult (2000).
W roku 1996 zajął 3. miejsce w International Paulo Cello Competition. Miał wtedy 18 lat. Niedługo po tym otrzymał dożywotnie miejsce w Helsińskiej Filharmonii, gdzie gra również jego ojciec. Skomponował motyw przewodni do gry Max Payne 2: The Fall of Max Payne, oraz muzykę do dwóch filmów dokumentalnych "Uhrit 1918" (2008) i "Jään yli" (2005).                         
          
                                                                       Paavo  Lötjönen
 (ur. 29 lipca 1968 w Kuopio) − fiński muzyk, kompozytor i wiolonczelista. Członek zespołu Apocalyptica. Podobnie jak Perttu Kivilaakso i Eicca Toppinen ukończył Akademię Sibeliusa w Helsinkach. Prowadzi kursy gry na wiolonczeli oraz jest instruktorem narciarstwa.
Jest żonaty i ma dwójkę dzieci.
                                                                       

Mikko Sirén
 (ur. 31 grudnia 1975) - fiński muzyk i multiinstrumentalista. W 2003 roku sesyjnie jako perkusista dołączył do formacji Apocalyptica, od 2006 roku jej oficjalny członek. W 2007 roku muzyk wziął udział w nagraniach ścieżki dźwiękowej do filmu Czarny Lód, którą skomponował Eicca Toppinen - główny kompozytor Apocalyptiki.
W 2009 roku Sirén nagrał partie perkusji na album Eliasa Viljanena zatytułowany Fire-Hearted.
                                                                           


                                                                  Byli członkowie zespołu:
                                                                       Antero Manninen
 (ur. 19 stycznia 1973 w Tampere), znany również jako Mr. Cool − fiński wiolonczelista. Naukę gry na instrumencie rozpoczął w wieku siedmiu lat. Absolwent Akademii Sibeliusa w Helsinkach. W latach 1993–1999 członek grupy muzycznej Apocalyptica. Z zespołem nagrał albumy Plays Metallica by Four Cellos (1996) oraz Inquisition Symphony (1998). Od 2002 do 2009 roku wspierał Apocaliptykę jako muzyk sesyjny podczas koncertów. Ostatni koncert z jego udziałem odbył się 20 kwietnia 2009 w Pradze w Czechach.
Manninen współpracował ponadto z Suomen Kansallisooppera (pol. Fińska Opera Narodowa), Radion Sinfoniaorkesteri (pol. Fińska Orkiestra Radiowa) oraz Tapiola Sinfonietta Avanti!. Współzałożyciel Sibelius-Academy Cellosextet (SSS). Obecnie występuje w Sinfonia Lahti.
                                                                            

Max Lilja
 (ur. 18 października 1975 w Vantaa) − fiński wiolonczelista. Absolwent Akademii Sibeliusa w Helsinkach[1]. W latach 1993-2002 członek grupy muzycznej Apocalyptica. Od 2002 roku członek zespołu Hevein. Od 2007 roku członek zespołu wokalistki Tarji Turunen.

Witam : )

Cześć, mam na imię Karolina, będe prowadzić bloga o zespole z Finlandii Apocalyptice, ale nie tylko o niej. Również, będe dodawać zdjęcia z moimi zainteresowaniami. Mam nadzieję, że będe miałą dużo czytelników : )
Nie tylko ja będe prowadziła bloga, ale również moja koleżanka ; )

/Carolina